Optimizéry

Jak to celé funguje?

Panely jsou řazeny v sérii do jednotlivých stringů. Stringy jsou napojeny do střídače, který funguje jako centrální jednotka sledující optimální bod účinnosti celé sestavy panelů. Slabší panely tedy ovlivňují panely silnější a snižují tak celkovou možnou výtěžnost systému. Nesoulad mezi panely může být zapříčiněn odlišnou tolerancí výkonu panelu, zastíněním, znečištěním, stárnutím nebo změnami klimatických podmínek.

Tento problém však lze vyřešit pomocí implementace optimizéru značky Tigo, které se umístí na spodní část panelu. Optimizér má na starost panel na kterém je připojen a optimalizuje jeho bod účinosti pro maximální výtěžnost modulu.

Optimizace

Zvýšení výtěžnosti FVE

Tigo optimizéry maximalizují výkon vaší fotovoltaické elektrárny a minimalizují ztráty způsobené stíny, degradací, znečištěním a rozdílnými hodnotami panelů.

Monitoring

Nižší provozní náklady

Tigo vám poskytuje podrobné monitorování na úrovni modulů pomocí platformy Energy Intelligence. Diagnostikujte anomálie na úrovni modulu čímž snižuje náklady na údržbu a zvyšuje návratnost systému.

Bezpečnost

Maximální bezpečnost

Řešení Tigo splňují požadavky US NEC Rapid Shutdown a další bezpečnostní předpisy, které chrání Vás a Vaši nemovitost.

JSME VAŠIMI PRŮVODCI NA CESTĚ ZA ENERGETICKOU NEZÁVISLOSTÍ.

JSME VAŠIMI PRŮVODCI NA CESTĚ ZA ENERGETICKOU NEZÁVISLOSTÍ.

Ilios © 2022

Ilios © 2020